Координати Закарпаття : Закарпатський гейзер

Гейзер в урочищі «Петровець» на околиці села Вучкове, Міжгірського району. Знаходиться на березі гірського потоку. Років 15 тому, коли один український металургійний комбінат мав у планах викупити територію біля гейзера та побудувати на ній комплекс відпочинку, геологи, які приїхали для вивчення гейзера «забили» в нього трубу і зробили відвідний канал у бік струмка. До цього, гейзер у певний час виплескувався струменем до 5 метрів заввишки. «Виверження» тривало близько 10 хвилин. Вода була тепла і дуже солона, а на березі струмка були товсті соляні відкладення. Тепер, гейзер виплескується 5-метровим струменем і вода в ньому просто солона та холодна. Одні місцеві кажуть, що гейзер викидається раз на 20 хвилин, другі кажуть, що 4 рази на день. У 20-ти метрах від гейзера, на протилежному березі струмка - з-під величезної кам'яної брили б'є джерело дуже смачної залізистої мінеральної води - 48.458470, 23.527772.

Update: За останньою інформацією (літо 2012-го) гейзер тепер вивергається через основну трубу, а не через бічну. Заглушку зверху зламали туристи з Києва рік тому. Виверження відбувається кожні дві години, плюс-мінус 10-15 хвилин. Орієнтир: 13:00, 15:15, 17 годин і т.д. Виверження висотою 4 метри, триває хвилин 10. Вода крижана, холодніша, ніж у гірському струмку поруч. Дуже солона.

Update: У 2019-му трубу знову «облагородили». Тепер формується основний потік та багато маленьких бічних струмків. Біля джерела утворилося багато комерційної діяльності.

Update: У 2020-му труба знову змінила свій вигляд. Тепер просто Жерсть.