Координати Закарпаття : Печера «Кукля»

Каолінова (крейдова) печера/шахта «Кукля» у присілку Куклі (альт: Кукля, Лялька) села Мужієве, на схилі гори Берегівська. Кажуть, спочатку була печера, потім із неї зробили шахту. Видобували золото, яке залягало серед пластів каоліну. Шахта відома з 15 століття.

Інформація 2010-го року: Центральний вхід до печери (старої шахти) закритий ґратами. За 20 метрів від входу в печеру розташований вхід у сучасну штольню, який закритий воротами. Роботи у штольні не ведуться. Є ще два ходи, завдяки яким можна проникнути в підземні ходи штольні. Один (48.189377, 22.689337) трохи вище ліворуч, другий (48.189855, 22.689345), дуже прямовисний, на скелі праворуч.

Інформація 2012-2013 років: Всі можливі входи в штольню законсервували. Камені та бетон. Залишилися лише ворота. Знову розпочато розробку каолінових пластів спільним підприємством. Працюють прохідницькі комбайни та купа робітників. Вхід у стару печеру/шахту засипали від гріха подалі. Діти та всякі цікаві часто лазили туди.

Сучасний стан справ: Кажуть, розробка шахти стала нерентабельною і все було згорнуто. Ворота у штольню зачинені. Тим не менш, вони постійно зламуються любителями походити підземеллями.