Координати Закарпаття : Термальне джерело

Гідрологічна пам'ятка природи - термальне джерело на околиці села Велика Ростока (угор: Gázló, Szollos-rosztoka, Roztoka, Beregrosztoka), Іршавського району. Це джерело називають «Термальна свердловина №1 на Закарпатті». Знаходиться на території покинутої бази відпочинку «Купель» (альт: Купіль), яка працювала до моменту, коли її господар виїхав до США.

База відпочинку була побудована на місці старої лазні, яку змінив дитячий садок. Працював басейн, були ванни, душові кабінки, гідромасажі, альтанки для відпочинку, спортивний майданчик та інше.

Вода у джерелі метаново-йодно-бромна. Температура виходу на поверхню – 38 градусів Цельсія. Тип води схожий на термальні води на угорському курорті Хайдусобосло ( Hajdúszoboszló ). Дуже ефективно справляється із розладами опорно-рухового апарату. Кажуть, люди приходили на милицях, а йшли своїм ходом.

Корисне: На момент січень 2021-го зі стіни стирчала труба, з якої тонким струмком текла мінеральна вода. Солона. Незвичайний смак як для закарпатської мінералки.