Координати Закарпаття : Вільшанське водосховище

Водосховище, що живить Теребля-Рікську ГЕС. Часто його називають Теребля-Рикське водосховище. Є штучно створеною водоймою. 3,5 кілометра завдовжки і близько півкілометра завширшки. Середня глибина близько десяти метрів. Належить Теребля-Рікській ГЕС (с. Нижній Швидкий, на півдорозі з Міжгір'я до Хуста). Водосховище було створено у 1954-му році разом із створенням ГЕС.

Як відомо, для роботи ГЕС потрібен великий запас води. Такий запас води було створено на річці Теребля. Ущелина, якою тече річка, в районі с. Вільшани було перекрито бетонною греблею заввишки 50 м.

У зв'язку з цим припинився сплав лісу річкою. Під час будівництва цього об'єкту було затоплено два села. Усіх мешканців виселили до сусідніх сіл.

Вода з цього водосховища трубою великого діаметра крізь гору надходить на турбіни ГЕС і потім скидається в річку Ріка. Тому і ГЕС називається Теребля-Рікська. В результаті такої інженерної хитрості виходить пристойний перепад висот від початку витікання води до потрапляння на турбіни. Звідси і відносно велика потужність ГЕС.

У період затяжних дощів, коли вода з водосховища не встигає скидатися трубою на ГЕС, вона «падає» через греблю з висоти 50 метрів із шириною струменя в 100 метрів.