Координати Закарпаття : Городище Бодулів

Городище « Бодулів » (венг: Bodolo, BODOLO-VAR) на гірському хребті з однойменною назвою біля міста Іршава. Спочатку було поселення, потім збудували укріплення. З півночі та північного заходу – болотиста місцевість, за 200 метрів на південний схід від схилу гори протікає річка Іршавка (притока Боржави). Північно-західний і східний схили височини відрізняються крутістю, південно-східний похилий схил.

Місце було вибрано дуже вдало - звідси навколишні землі добре проглядалися на відстані кількох десятків кілометрів.

У другій половині 13 століття на горі був побудований кам'яний замок. Кам'яні укріплення на горі Бодулів мають квадратну у плані форму. Квадрат рівний, довжина кожної із стін замку – 32 метри, товщина стін – 2,5 – 2,8 метра. З північного та південного боку замку були зведені додаткові лінії укріплень – земляний рів та вал. Про внутрішні будівлі замку поки що нічого не відомо.

Точно невідомо, коли і за яких обставин замок був закинутий і запустився. Можливо 1458-го року, коли на Іршаву напали сосендні феодали. Ймовірно, останній період своєї історії замок був розібраний на будівельний матеріал. На це, крім усього іншого, натякає й назва «Каменоломні», під якою гора із укріпленнями відома серед місцевого населення.

У наші дні збереглися залишки валів і ровів середньовічного періоду, а також фундаменти квадратного у плані кам'яного середньовічного укріплення. Рівень безпеки дуже низький - замкові укріплення зруйновані до рівня фундаментів, вали і рови виражені незначно.