Координати Закарпаття : Гермес

Скульптура античного героя Гермеса (у римлян - Меркурій) у парку при Ужгородському замку. Відлито 1832-го року на залізо-ливарному заводі в селі Тур'ї Ремети, Перечинського району. Автор - відомий угорський скульптор Лорінц Дунайський. Скульптура є копією твору відомого грецького скульптора IV століття до нашої ери - Лісіппа, яка відома під назвою «Відпочиваючий Гермес». Загалом на заводі виготовили 7 копій скульптури. На Закарпатті знаходиться лише одна.

До наших днів експонат зберігся із незначними пошкодженнями. Втрачено одну руку і обламані крильця на ногах. Друга (пошкоджена) рука зберігається у сховищі музею.

Скульптура мала як естетичне, так і практичне застосування. Це була вишукана чавунна грубка, що прикрашала інтер'єр приміщень. Фігура нагрівалася через вбудовану в стіну топку, що була в задній частині печі. Дверцята топки знаходились у сусідньому приміщенні. Дим виходив через трубу над топкою.

У музей експонат потрапив за сприяння директора краєзнавчого музею Петра Сови у 1948-му році, а раніше знаходився на території кінного заводу села Тур'ї Ремети.