Координати Закарпаття : Бджілка Майя

Міні-скульптура на честь Бджілки Майї (англ: Maya the Honey Bee), персонажа однойменної казки авторства німецького письменника Вальдемара Бонзельса (нім: Jakob Ernst Waldemar Bonsels), вперше виданої 1912-го року. 1924-го року німецький фотограф Вольфрам Юнгханс створив повнометражну кіноверсію казки. 1975-го року у світ вийшов мультсеріал (Японія - Німеччина - Австрія) за твором. За мотивами казки також створено з десяток ігор під різні платформи / пристрої.

Автором першого українського перекладу історії бджілки став Спиридон Черкасенко. Німецьку казку він переклав та опублікував (1924), коли мешкав в Ужгороді.

Скульптуру встановлено на честь 100-річчя від дня виходу першого українського перекладу казки напроти крайового будинку «Просвіта», де колись виходив україномовний журнал для дітей та юнацтва «Пчілка», в якому було опубліковано переклад «Бджілки Майї». Розташовується на паркані церкви над старою металевою бійницею.

Скульптор - Роман Мурник.

Відкрито скульптуру 20-го травня 2024-го року у Всесвітній день бджіл (англ: World Bee Day). Відкривали її автор та Людмила Переста, засновниця першого в Україні дегустаційного залу меду.