Координати Закарпаття : Авіакатастрофа

Місце катастрофи пасажирського літака Ан-24Б на околиці села Нижній Коропець, Мукачівського району. Літак належав Київському об'єднаному авіазагону (Аерофлот). Інцидент стався у неділю, 6 січня 1974 року. В авіакатастрофі загинули 24 особи.

Ан-24Б з бортовим номером CCCP-46357 (заводський – 07305807, серійний – 058-07) був випущений Київським авіаційним заводом 23 січня 1970-го року. Авіалайнер передали Міністерству цивільної авіації, яке до 2 лютого направило його до Київського об'єднаного авіазагону (86-го льотного загону) Українського управління цивільної авіації. Загальне напрацювання борту 46357 складало 9280 льотних годин і 8083 циклу «зліт-посадка».

Літак мав виконувати внутрішній пасажирський рейс Н-75 за маршрутом Київ – Івано-Франківськ – Ужгород. Проте того дня аеропорт Ужгород не міг приймати літаки, оскільки поверхня його аеродрому знаходилася у незадовільному технічному стані, тому літаки сідали на сусідньому військовому аеродромі за містом Мукачеве. Але й мукачівський аеропорт був закритий через погані погодні умови, через що рейсу Н-75 довелося затриматися з вильотом в аеропорту Івано-Франківськ. Рейс Н-75 вилетів із Іваново-Франківська о 14:51.

Приблизно о 15:25, при заході на посадку на мукачівський аеропорт, увійшов у сильний лівий крен, обірвав дроти на дерев'яних стовпах, врізався у ґрунтову дорогу на полі, повністю зруйнувався та згорів.

Після вивчення даних польоту і проведення обстеження уламків літака, технічна комісія дійшла висновку, що система протиобледеніння не вмикалася. Причина льотної події - втрата поздовжньої керованості на предпосадочній прямій внаслідок можливого недостатнього запасу по кутах горизонтального оперення в посадковій конфігурації з закрилками, випущеними на 38° при польоті в умовах слабкого обмерзання.

Супутні причини:

- Відсутність попереджувальної інформації екіпажу про вихід стабілізатора на кути, близькі до критичних
- Невключення або раннє вимикання ПОС крила і стабілізатора при наявності слабкого обмерзання (2-3 мм)
- Відсутність надійної бортовий інформації про наявність обмерзання літака