Вважається, що кизил на схилах гори над селом Черна, Виноградівського району, висадили 600 років тому, коли в Європі лютувала чума. У ті часи знахарі навчилися готувати з кизилу ліки у вигляді бальзаму, які допомагали не захворіти. Місцеві жителі досі при перших ознаках хвороби п'ють відвар із сухих плодів кизилу. Всьому виною - великий вміст у плодах вітаміну С.
Стверджується, що заклав плантацію на цих землях відомий середньовічний мислитель, основоположник угорської літератури ренесансу, еразміст, перекладач Біблії, перший угорський перекладач та видавець donatae Epistolae Pauli 1556).
У сезон місцеві за день «знімають» з плантації 50-60 кілограмів цінного продукту. Одне дерево приносить у сезон 10-20 кілограмів плодів.
Останнім часом, у гонитві за цінними плодами, місцеві жителі почали часто ламати дерева, намагаючись дістатися ягід у кронах.
В даний час посадки на околиці села Черна займають територію в 12 гектарів, на яких представлено 10 сортів кизилу. Вік найстаріших дерев - 300+ років. Плантація вважається найстарішою в Україні, але не найбільшою. Лідери за розміром – плантація у Запорізькій області (с. Нове, Токмацький район) та кілька плантацій у Криму.