Координати Закарпаття : Марія Терезія

Громадський сквер імені Марії Терезії (угор: Mária Terézia) та її невеличка скульптура навпроти кафедрального собору на вулиці Капітульній в Ужгороді.

Марія Терезія Вальбурга Амалія Крістіна - ерцгерцогиня Австрії, королева Угорщини з 25 червня 1741-го, королева Богемії з 20-го жовтня 1740-го року (мала ці титули особисто, у спадок). Дружина, а потім вдова Франца I Стефана Лотаринзького, обраного імператором у 1745-му році. Засновниця Лотаринзької гілки династії Габсбургів. Царювання Марії-Терезії - час Просвітництва й активних реформ. Вона входить до числа представників династії, які користувалися найбільшою популярністю. Серед її дітей - два імператори: Йосип II і Леопольд II, а також французька королева Марія-Антуанетта і королева Сицилії Марія-Кароліна.  Дата народження - 13 травня 1717-ого року. Дата смерті - 29 листопада 1780-ого року.

Частину скверу, з пам'ятником Марії Терезії та меморіальним комплексом, було відкрито 5 січня 2015-ого року. Іншу частину, зі статуєю Діви Марії - 28 червня 2016-ого року.

Під час будівництва скверу Марії-Терезії було зруйновано 200-літню кам'яну стіну, що супроводжувалось значним суспільним резонансом та негативною оцінкою спеціалістів.