Координати Закарпаття : Невицький замок

Невицький замок - замок у селі Невицьке, Закарпатська область, Україна. Село Невицьке розташоване за 12 км на північ від обласного центру Ужгород. Замок був побудований у XIII-му столітті на вершині пагорба над долиною річки Уж на місці раннього дерев'яного укріплення. В 1241-му був зруйнований ордами монголо-татар, але в другій половині XIII-го століття був відновлений. На рубежі XIII-XIV-го століть на місці круглого донжона було збудовано чотирикутну триярусну вежу-донжон. З розвитком вогнепальної зброї замок постійно вдосконалювався і перебудовувався, і остаточні свої контури набув на початку XVI-го століття. На початку XVII-го століття, під час володіння ним родом Другетів, замок, у результаті міжусобних війн, неодноразово переходив із рук до рук. У 1644-му році замок захопив і зруйнував трансільванський воєвода Дьєрдь Ракоці. З того часу замок не відновлювався і дійшов до наших часів у вигляді руїн.

До складу оборонних укріплень входять два вали з ровом між ними, оборонна стіна з чотирма вежами на внутрішньому валу, в'їзна вежа та внутрішні будівлі з вежею-донжоном. Із чотирьох веж (кінець XIV-го - початок XV-го століття) на внутрішньому валу укріплень три мають напівовальну форму та одну трикутну. У південно-західній частині знаходиться шестикутна в'їзна вежа, яка з'єднується з основними укріпленнями двома паралельними оборонними мурами. Серед внутрішніх споруд замку виділяється квадратна (у плані) вежа-донжон. На замковому дворі знаходиться криниця діаметром 3,5 метри.

Нині замок перебуває у законсервованому стані. Верхні частини веж, що збереглися, обладнані шатровими перекриттями, що надають споруди своєрідний шарм.