Координати Закарпаття : Cвяте джерело

Святе джерело в селі Нанкове, Хустського району. Джерело забило багато років тому на місці, де в 17-му столітті була явлена ікона Божої Матері.

Нанківська ікона Божої Матері була явлена в селі Нанково, біля Поляни, в 1690-му році. Згідно з народним переказом, господар поля, де з'явилася ікона, подарував ділянку землі для побудови на цьому місці монастиря чи каплички на честь Пресвятої Діви Марії. Ікону поставили на підводу, запрягли волів, але ті стояли, як кам'яні, бо трималися Божою силою. Ікона не хотіла залишати обране місце. Запрягли ще кілька пар волів, яких підганяли батогами, і випадково потрапили батогом за святим образом. Від цього удару на нижній частині лику Богородиці з'явився рубець, а з очей потекли сльози. Тому про ікону почали говорити «Просльозилася». За таку зневагу до святині рід господарів поля було покарано: будучи найбільшою родиною в Нанково, він повністю виродився.

Існує легенда, що на тому благословенному шляху, яким рухалася ікона, виростали нарциси.

Про те, куди його відвезли і де зараз знаходиться оригінал Нанківської ікони, невідомо.

Це були часи, коли Закарпаття входило до складу Австро-Угорської імперії, тому можливо, що ікону могли відвезти до столиці держави - Відня, або ж до Риму.

Нанківчани-старожили стверджують, що оригінал зберігається у місті Маріо-Повч (Угорщина).

Нині в Нанківській Свято-Духівській церкві зберігається список зі святої ікони, а на місці, де було явлено святий образ, забило джерело.

Вже більше трьох століть вода в ньому не висихає, навіть у посушливі часи. Вода із цього джерела вважається чудодійною. Хто вживає її з вірою, той виліковується від душевних та тілесних хвороб.

Неподалік джерела - невеликий ставок - 48.198842, 23.407649.