Координати Закарпаття : Дерев'яна церква

Дуже красивий дерев'яний храм (Святодухівська церква ХVІІІ ст) у селі Гукливий, Воловецького району.

1784-го року німецький майстер Франц Пеєр зробив внутрішній розпис церкви. Цей розпис є одним із небагатьох, що збереглися до наших днів у дерев'яних церквах Закарпаття.

«Дерев'яна (з ялинових брусів), тризрубна, з трьома різноширокими зрубами. Стіни над дахом і дахи вкриті гонтом, вежа — дубовим лемешом. Фундамент складений із річкового каменю на глиняному розчині. Над східною частиною посаджена струнка барокова главка, над бабинцем височить квадратна вежа з двоярусним барочним завершенням. Поддашіє, спираючись на випуски зрубів, м'яко оперізує споруду з усіх боків і прикриває ганок на західному фасаді, декорований різьбленими стовпчиками. На полотнищах дверей нанесено різьблення. Неф і східна частина мають коробове склепіння, притвор — плоске перекриття. Завдяки спільній покрівлі над трьома зрубами пам'ятник виглядає компактним, зовні майже не відчувається його тричастковий поділ. Дзвіниця, квадратна в плані, побудована з того ж матеріалу, з рубаним першим ярусом побоюванням і каркасним — другим. Шатровий дах дзвіниці та стіни вкриті гонтом.

Пам'ятник відреставрований у 1970 – 1971 роках. Церкву було закрито, а десь у 80-х роках минулого століття її пограбували. Нині церква у досить хорошому стані. Була відреставрована у 2002-му році.

Богослужіння тут проводяться лише на річні свята – Різдво та Великдень. Загалом у селі дві дерев'яні церкви. Була ще стара дерев'яна хата у бойківському стилі 1850-го року, яку перевезли до ужгородського скансену.