Координати Закарпаття : Панорама Фесті

Меморіал «Панорама Фесті» на горі Кендерешівка над селом Коноплівці, Мукачівського району. Встановлено у 2013-му році товариством угорської культури Закарпаття. Меморіал приурочений до подій 1896-го року, коли в цьому місці всесвітньо відомий угорський художник Арпад Фесті (угор: Feszty Árpád) намалював ескізи великої панорамної картини «Прибуття угорців». Зробив він це на честь тисячоліття утворення Угорської держави. Разом із художниками Ласло Меднянським та Єне Барчаї. Малюнки потім були трансформовані в монументальне полотно - циклограму площею 1800 кв. метрів, на якій зобразили 2000+ персонажів.

Оригінальне панорамне полотно дуже постраждало під час Другої світової. Повністю його відновили лише 1995-го. Тепер воно знаходиться у скансені Ópusztaszer між угорськими містами Сегед та Кечкемет.

Сучасний меморіал на Кендерешівці-це зменшена копія полотна Арпада. Виконана на мармурі із відмінною деталізацією. Ідея створення меморіалу належить Адальберту Поповичу, який після довгих пошуків у 2003 році знайшов саме те місце, на якому зроблено ескізи.

Від меморіалу відкривається шикарний панорамний краєвид на місто Мукачево.