Координати Закарпаття : Танковий пам'ятник

Монумент із двох танків на «Пагорбі Слави» в Ужгороді.

Перший танк - Т-34-85, це класична «тридцятьчетвірка» з новою гарматою Д-5Т (85-мм) і збільшеною, як наслідок, вежею (двомісною). Екіпаж танка складався із 4-х осіб. Боєкомплект складався з 56 снарядів та 1953-х набоїв. Силова установка, трансмісія та ходова частина змін практично не зазнали.

Другий танк - Т-70. Був розроблений восени 1941-го року в КБ Горьківського автозаводу і призначався для заміни легкого танка Т-60. Прийнятий на озброєння червоної армії у січні 1942-го року. Найкращий легкий танк червоної армії та другий за кількістю випущених і брали участь у війні.

Конструкція танка така, що корпус танка зварювалися з катаних броньових листів, встановлених під кутами нахилу від 30 до 60 градусів. В одномісній зварній вежі, зміщеній вліво щодо поздовжньої осі корпусу, встановлювалася 45-мм гармата та спарений з нею кулемет ДП. Для збільшення міцності стики листів вежі прикривалися броньовими косинцями. На кришці люка вежі розміщувалася вежа, що не обертається, з оглядовими щілинами по периметру і перископічним приладом спостереження.