Ця чайна плантація, яка є найпівнічнішою у світі, знаходиться на околиці Мукачево, над селом Лавки, Мукачівського району. Плантації 70+ років.
Все почалося з того, що у 1949-му році за вказівкою Сталіна вчені Радянського Союзу мали розробити методики вирощування південних тропічних рослин на півночі, а північних – на півдні. Вчені на чолі із всесвітньо відомим академіком Віктором Сочавою вирішили виростити на Закарпатті цитрусові, чайні рослини, евкаліпт. На це було виділено 10 мільйонів рублів.
Зі всього запланованого вдалася лише чайна плантація на Червоній Гірці (урочище «Широкий»), неподалік Мукачево. Найбільша плантація мала площу у два гектари. На ній були висаджені саджанці грузинського, кубанського, індійського, яванського та цейлонського чаю.
Загалом було засновано 6 плантацій у різних місцях та кліматичних мікро-зонах Закарпатської області, але «вижила» лише ця плантація. На третій рік після закладання плантації зібрали 1.3 тонни чайного листа з 1 га.
Ще за часів Союзу плантація стала переходити з одного відомства до іншого. А після розвалу Союзу - взагалі занепала.
Місцеві жителі викопують кущі не усвідомлюючи, що вони не можуть бути пересаджені (рослина відразу вмирає), активно «знімають» урожай листя, сушать, і продають на базарі як «засіб від раку».
Update (2016): В даний час плантація сильно заросла ожиною та бур'яном, хоч і були нещодавно спроби проріджування та чищення.
Update (2022): Останні роки ентузіасти працюють над відновленням плантації. Вже є перший сорт чаю під назвою «Червоний шаркань». Кажуть, вже представлявся на виставці в Лондоні.